Cinsel Terapi İle Sorunlara Çözüm

Evli çiftler ve beraber yaşayan çiftlerde sıkça görülen sorunlardan bir tanesi de cinsel uyumsuzluktur. Çoğu çift terapi görmeyi akıllarına bile getirmeden bu duruma katlanabildiği kadar katlanma sürecindeler. Bazı çiftler ise direkt ayrılma ya da boşanma kararı almaktalardır. Bu sorunlara en iyi çözüm M. Berk Karaoğlu’dur.

 

Terapist M. Berk Karaoğlu ve Cinsel Terapi Yöntemleri

 

İzmir Terapi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde görev alan ve kurucusu olan M. Berk Karaoğlu, bir çok çifte cinsel terapi ile yardımcı olmaktadır. Çiftler sosyal hayatlarında yaşadıkları olumsuzlukları ister istemez cinsel hayatlarına yansıtmaktalardır. Kadınlarda vajinismus, erkeklerde ise sertleşme bozukluğu ve erken boşalma gibi sorunlara yol açmaktadır.

Berk Karaoğlu bu tip sorunların öncelikle kaynağının ne olduğunu bilinmesi gerektiğini savunmaktadır. Buna bağlı kalınarak da belirli bir terapi yöntemi belirlemektedir. Çift olarak gelmelerinin daha önemli olduğunu söyleyen doktor asla cinsel uygulamalar yaptırıp mahremiyeti ihlal edici şeyleri kesinlikle yapmamaktadır. Çiftler olabildiğince kendilerini rahat hissedecek yerlerde cinsel davranışlarını sergilemeleri gerektiğini savunmaktadır.

  

Görseller


Geri
Tüm hakları saklıdır. © 2016 - 2024
izmirklinikpsikolog.com
eskişehir web tasarım